» Anzer Poleni
 

                    Anzer Poleni ve Arı Poleni Yapısı
Polen; çiçekli bitkilerde çiçeklerin erkek organlarınca üretilip dişi organın döllenmesini sağlayan basitçe çiçek tozu olarak da adlandırılan bitkilerin erkek cinsiyet hücreleridir. Bal arıları, poleni büyük oranda yavru gıdası olarak kullanırlar. Polen kıymetli bir protein, vitamin ve mineral madde kaynağıdır. Polende 18 çeşit amino asit, 10 farklı mineral madde, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, E vitaminleri, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler bulunmaktadır.

Polen kaynağına göre değişiklik göstermekle birlikte genel ortalama olarak polen; %35 karbonhidrat, %20 protein, %20 su, %5 lipid ve %20 dolayında diğer maddeler içerir. Polen, bir canlının büyüyüp gelişebilmesi için günlük alınması gereken aminoasitleri, vitaminleri ve mineral
 arı polenimaddeleri yeterli miktarlarda ve denge içinde bulunduran yegane doğal besin maddesidir.
Polenin kimyasal yapısı, rengi, tadı, kokusu ve şekli bitki türüne göre değişmektedir. Çoğunlukla sarı renkli olup siyah, mor, pembe renkli polenlere de rastlamak mümkündür. Ayrıca balın kaynağı, balda bulunan polenlerin analizi ile belirlenmektedir.
Anzer Poleni Faydaları
* Cilt bakımı ve güzelliğinde,

* Zihinsel ve bedensel yorgunluklarının giderilmesinde,
* Çocukların sağlıklı gelişmesi ve beslenmesinde,
* Düşünme, araştırma ve çalışma gücünün artırılmasında,
* Sporcuların ve yarış hayvanlarının performanslarının artırılmasında,
* Kansızlığın giderilmesinde,
* Karaciğer, prostat ve kanser hastalıklarında faydalıdır.
 
Anzer Poleni Kullanma Şekli

Yetişkinler İçin:

Günde bir kere veya günde sabah-akşam günde iki kere yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir şeker  kaşığı Anzer Poleni katı olarak yiyilir. veya bir su bardağı ılık suya bir çorba kaşığı Anzer Poleni konulur .Ve karıştırılır.Şerbet şeklinde içilir.

Çocuklar İçin: Günde bir kere veya sabah-akşam günde iki kere yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir çay kaşığı Anzer Poleni katı olarak yiyilir.  veya bir su bardağı ılık suya bir şeker kaşığı Anzer Poleni konulur.Ve karıştırılır.Şerbet şeklinde içilir.

Bebekler İçin (1-3 yaş):
Günde bir kere veya sabah-akşam iki kere yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına yarım çay kaşığı Anzer Poleni katı olarak yiyilir. veya bir su bardağı ılık suya yarım çay kaşığı Anzer Poleni konulur.Ve karıştırılır.Şerbet şeklinde içilir.

polen
anzer poleni
arı poleni
Anzer Poleni 200Gr:200,00Tl
Tel: 0464 214 66 68 - 0536 970 13 97
Merkez -Rize
 

 

Web Tasarım - SBB Reklam