anzer-balı
 
 
 
İLETİŞİM
 
Anzer Arıcılık
 
2018 Anzer Balı Fiyatı:
1 KG 940 TL
2018 ANZER POLENİ FİYATI:
1 KG 1000 TL
 
Piriçelebi Mah. Adliye Cad. 8/F
53020 Rize Merkez, Rize
100. Yıl Mağazaları Demirel Apt. Karşısı
Telefon: 0464 214 66 68
Cep Telefon: 0536 970 13 97
Faks : 0464 214 92 20
anzer@anzeraricilik.com
 
 
 
 

Anzer Balı

 
Ballar, üretimine göre çiçek balı ve salgı balı (kestane, çam balı) olarak sınıflandırılır. Anzer Balı da çiçek balı türüne girer.

Anzer Balını diğer çiçek ballarından ayıran özellik ise; zengin içeriği 500’den fazla çiçek çeşidinin ve endemik çiçeklerin (anzere has çiçekler) sadece Anzer'de yetişmesidir. Bunun yanında doğada meyve ağacı, çam ağacı, kestane ağacı gibi diğer ağaç türleri bulunmamaktadır. Sadece binbir çeşit çiçek florasına sahiptir. Bu da Anzer balını diğer ballardan ayıran en önemli özelliktir.

Anzer Balına Türkiye'nin dört bir tarafından ve yurtdışından talep gelmektedir. Avrupa ülkelerine ve Okyanus ötesi Amerika'ya gönderilmektedir.
Köy sınırlarımızdan 1 ila 5 km uzaklaşıldığında rakım hemen düşer ve iklim daha ılımanlaşır. Bu tür yerlerde meyve ağacı olmakta, taze fasulye bile yetiştirilmektedir. Buralarda üretilen balların veya Anzer'in karşısı ve arkası tabir edilip Anzer ismi kullanılarak satılan balların Anzer Balıyla hiçbir şekilde ne kalite ne lezzet benzerliği bulunmamaktadır. Bu ballar Anzer Balı değildir. Anzer Balını yalnızca bizden veya kooperatifimizden temin edebilirsiniz.
 
 
 
Anzer Balı Kullanma Şekli:
 
Yetişkinler İçin: Günde bir veya iki kere sabah - akşam yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir çorba kaşığı Anzer balı katı olarak yenilmelidir ya da bir su bardağı ılık suya bir çorba kaşığı Anzer Balı konularak içilmelidir. Ayrıca bir tatlı kaşığı Anzer Poleni koyarsanız vitamin değeri daha yüksek olur.
 
 
 
anzer-balı
 
 
 
 
Çocuklar İçin: Günde bir veya iki kere sabah - akşam yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir tatlı kaşığı Anzer balı katı olarak yenilmelidir ya da bir su bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı Anzer Balı konularak içilmelidir. Ayıca bir çay kaşığı Anzer Poleni koyarsanız vitamin değeri daha yüksek olur.
 
Bebekler İçin (1-3 yaş): Günde bir veya iki kere sabah - akşam yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir çay kaşığı Anzer balı katı olarak yenilmelidir ya da bir su bardağı ılık suya bir çay kaşığı Anzer Balı konularak içilmelidir.
 
Anzer Balı Fiyatı:
 
ANZER BALI FİYATI 1KG : 940 TL

Anzer Balı ve Anzer Poleni fiyatı her sene geleneksel olarak yapılan, Rize Valisi, Rize Belediye Başkanı, Rize Emniyet Müdürü, İkizdere Kaymakamı ve Resmi Kurumların üst düzey yöneticilerinin iştirak ettiği 'Anzer Balı Festivali'nde davetliler huzurunda yazılı ve görsel medya aracılığı ile açıklanır. Bunun dışında piyasada 100 TL, 200 TL, 1.000 TL, 2000 TL gibi tutarsız fiyatlar da mevcuttur. Resmi fiyatın dışında açıklanan hiçbir fiyata itibar etmeyiniz.

Anzer Arıcılık olarak sizlere sunduğumuz başlıca bal çeşitlerimiz; Anzer Balı, Kestane Balı, Çiçek Balı ve Kaçkar Balıdır.