İLETİŞİM
 
Anzer Arıcılık
 
2018 Anzer Balı Fiyatı:
1 KG 940 TL
2018 ANZER POLENİ FİYATI:
1 KG 1000 TL
 
Piriçelebi Mah. Adliye Cad. 8/F
53020 Rize Merkez, Rize
100. Yıl Mağazaları Demirel Apt. Karşısı
Telefon: 0464 214 66 68
Cep Telefon: 0536 970 13 97
Faks : 0464 214 92 20
anzer@anzeraricilik.com
 
 
 
 

Anzer Poleni

 
Anzer Poleni ve Arı Poleni Yapısı
Polen; çiçekli bitkilerde çiçeklerin erkek organlarınca üretilip dişi organın döllenmesini sağlayan basitçe çiçek tozu olarak da adlandırılan bitkilerin erkek cinsiyet hücreleridir. Bal arıları, poleni büyük oranda yavru gıdası olarak kullanırlar. Polen kıymetli bir protein, vitamin ve mineral madde kaynağıdır. Polende 18 çeşit amino asit, 10 farklı mineral madde, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, E vitaminleri, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler bulunmaktadır.

Polen kaynağına göre değişiklik göstermekle birlikte genel ortalama olarak polen; %35 karbonhidrat, %20 protein, %20 su, %5 lipid ve %20 dolayında diğer maddeleri içerir. Polen, bir canlının büyüyüp gelişebilmesi için günlük alınması gereken aminoasitleri, vitaminleri ve mineral maddeleri yeterli miktarlarda ve denge içinde bulunduran yegane doğal besin maddesidir. Polenin kimyasal yapısı, rengi, tadı, kokusu ve şekli bitki türüne göre değişmektedir. Çoğunlukla sarı renkli olup siyah, mor, pembe renkli polenlere de rastlamak mümkündür. Ayrıca balın kaynağı, balda bulunan polenlerin analizi ile belirlenmektedir.
 
 
 
Anzer Poleni Kullanım Şekli:
 
Yetişkinler İçin: Günde bir kere veya günde sabah - akşam günde iki kere yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir şeker kaşığı Anzer Poleni katı olarak yenilmelidir ya da bir su bardağı ılık suya bir çorba kaşığı Anzer Poleni koyduktan sonra karıştırılıp şerbet şeklinde içilebilir.

Çocuklar İçin: Günde bir kere veya günde sabah - akşam günde iki kere yemeklerden ve kahvaltıdan en az bir saat önce aç karnına bir çay kaşığı Anzer Poleni katı olarak yenilmelidir ya da bir su bardağı ılık suya bir çorba kaşığı Anzer Poleni koyduktan sonra karıştırılıp şerbet şeklinde içilebilir.
 
 
 
Anzer Balı Fiyatı:
 
ANZER POLENİ FİYATI 1KG : 1000 TL

Anzer Balı ve Anzer Poleni fiyatı her sene geleneksel olarak yapılan, Rize Valisi, Rize Belediye Başkanı, Rize Emniyet Müdürü, İkizdere Kaymakamı ve Resmi Kurumların üst düzey yöneticilerin iştirak ettiği 'Anzer Balı Festivali'nde, davetliler huzurunda yazılı ve görsel medya aracılığı ile açıklanır. Bunun dışında piyasada duyulan 100 tl, 200 tl, 1000 tl, 2000 tl gibi tutarsız fiyatlar mevcuttur. Resmi fiyatın dışında söylenilen hiçbir fiyata itibar etmeyiniz.