ANZER
ARICILIK

AnzerBalim.com
 
 
İLETİŞİM
 
Anzer Arıcılık
 
2018 Anzer Balı Fiyatı:
1 KG 940 TL
2018 ANZER POLENİ FİYATI:
1 KG 1000 TL
 
Piriçelebi Mah. Adliye Cad. 8/F
53020 Rize Merkez, Rize
100. Yıl Mağazaları Demirel Apt. Karşısı
Telefon: 0464 214 66 68
Cep Telefon: 0536 970 13 97
Faks : 0464 214 92 20
anzer@anzeraricilik.com
 
 
 
 
 

Arı Ürünleri

 
Bal: Bal arılarının çiçek nektarlarını, bitkilerin ve bitkiler üzerinde yaşayan bazı canlıların salgılarını topladıktan sonra, kendine özgü maddelerle yoğurarak değişikliğe uğratıp, bal peteklerine depoladıkları akışkan tatlı bir maddedir.

Polen
: Çiçekli bitkilerde bitkilerin erkek organlarınca üretildiği, dişi organın döllenmesini sağlayan bir çiçek tozudur.

Arı Sütü:
5-15 günlük işçi arıların baş kısımlarında bulunan salgı bezlerinde bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları özel bir besindir.

15 günlük işçi arıların başında bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları beyaz renkte özel bir besindir. Arı sütü ana arı olacak larvanın bulunduğu hücrelerde bulunur. Arı sütü B vitaminlerinin yanında A,C,D,E vitaminleri ve mineral maddeler içerir.

İşçi arı olacak arı larvanın arı sütü ile beslenmesi sonucunda işçi arı, ana arıya dönüşür. Ana arının ömrünün işçi arıya göre 40-50 kat uzun olmasının nedeni, arı sütünün kimyasal olarak zengin içerikli olmasından ve biyolojik ve biyolojik aktif maddeler içermesine bağlıdır.

Arı sütü balla tüketilebileceği gibi katı olarak da tüketilebilir. Yetişkinler için günlük ortalama tüketilebilecek miktar sağlık ve vücut direncini korumak için 500 mg dır. Hastalık ve rahatsızlık durumunda 1 gr tavsiye edilir.

Çocuklarda ise 1/3 dozda kullanılabilir.

Propolis
: Arılar tarafından bitkilerden toplanan, düşük sıcaklıkta sert ve kırılgan, yüksek sıcaklıkta yumuşak ve bükülebilir, kaynağına göre sarıdan siyaha değişebilen renkte bir maddedir.

Balmumu
: 14-20 günlük işçi arıların karın halkalarının son dört bölümünde salgılanan ve hava ile temasıyla katılaşarak pulcuk haline geçen, salgılandığında beyaz olan daha sonra koyulaşan bir maddedir.